ogólnopolski konkurs pianistyczny im. I. Rolanowskiej Stronę zmodyfikowano: 17.02.2020 - 21:23

W tym miejscu powinien się wyświetlić plik PDF - spróbuj włączyć odpowiednią wtyczkę w przeglądarce albo pobierz plik ręcznie

XII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego
im. Ireny Rolanowskiej

28.02 - 01.03 2020 r.

1. XII Konkurs Pianistyczny im. Ireny Rolanowskiej organizowany jest przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Krakowie. Współorganizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Pro Musica Humana . Partnerem wydarzenia jest Koło Pianistów POSM Kraków - Szkoła Chopina.

2. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas V - VIII szkół muzycznych I st. lub ogólnokształcących szkół muzycznych I st. oraz klas I - VI szkół muzycznych II st. lub ogólnokształcących szkół muzycznych II st. Uczniowie młodsi mogą brać udział w konkursie pod warunkiem realizacji programu grupy wiekowo wyższej.

3. Szkołę może reprezentować dowolna liczba uczniów.

4. Warunkiem zakwalifikowania do Konkursu jest przesłanie karty zgłoszeniowej, oświadczenia woli oraz wpłata w wysokości 80 zł. na konto:

Stowarzyszenie PRO MUSICA HUMANA
Raiffeisen Bank Polska S.A.:
tytuł przelewu -"darowizna" + imię i nazwisko uczestnika

5. W przypadku rezygnacji z udziału w Konkursie opłata nie podlega zwrotowi.

6. Zgłoszenia wraz z dowodem wpłaty prosimy przesyłać do 15. II. 2020 r. na adres:

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st.im. F. Chopina
ul. Basztowa 6,31-134 Kraków

lub adres e-mail:
rolanowska.konkurs@gmail.com

Liczba uczestników ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń.

7. Konkurs jest jednoetapowy i otwarty dla publiczności.

8. Uczestnicy wystąpią w trzech grupach wiekowych:

• I gr. klasy V, VI st. I (5 - 6 rok nauki gry na fortepianie)
  • II gr. klasy VII, VIII OSM I st. oraz I, II, III S.M. II st. (7 - 9 rok nauki gry na fortepianie)
  • III gr. klasy IV, V, VI - S.M. II st. (10 - 12 rok nauki gry na fortepianie)

9. Przesłuchania odbywać się będą w dniach 28.02.-01.03.2020r. w Auli im. I. Rolanowskiej, Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny na stronie szkoły www.szkolamuzyczna.os.pl

10. Przesłuchania konkursowe ocenia Jury powołane przez organizatora.

11. Obrady Jury są tajne, a decyzje niepodważalne.

12. Dla laureatów przewidywane są nagrody i wyróżnienia.

13. Jury może przyznać Grand Prix dla indywidualności Konkursu.

14. Nagrodzeni uczestnicy zobowiązani są do wystąpienia na Koncercie Laureatów z programem ustalonym przez Jury.

15. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich nauczyciele otrzymują dyplomy uczestnictwa.

16. Uczestnicy przyjeżdżają i przebywają w czasie konkursu na własny koszt.

17. Z powodów obiektywnych mogą ulec zmianie terminy rozpoczęcia i zakończenia konkursu.

18. Szczegółowe informacje będą udostępnione na stronie internetowej szkoły - www.szkolamuzyczna.os.pl - w aktualnościach oraz na stronie sekcji klawiszowej.

19. Wszelkie zapytania prosimy kierować do koordynatora konkursu, mgr Bożeny Dobrowolskiej (nr tel.: 506 323 768 lub poprzez sekretariat szkoły: 12 422 20 23).

Grupa I (klasy V, VI – I st.)

1. Utwór polifoniczny
  2. Forma klasyczna (sonata lub sonatina lub wariacje lub rondo klasyczne)
  3. Utwór kantylenowy

Grupa II (klasy VII, VIII OSM, klasy I, II, III – S.M. II st.) - czas trwania: 15 - 20 minut