wydział rytmiki Stronę zmodyfikowano: 19.05.2016 - 11:27

NATALIA FIREK KL. III B

WYRÓŻNIENIE
DLA JADWIGI HERNAS
ZA MINIATURĘ „JAPOŃSKIE OGRODY”

GRUPA STARSZA:
III MIEJSCE
OKTAWIA PĄCZKOWSKA KL. IV B

WYRÓŻNIENIE
DLA OKTAWII PĄCZKOWSKIEJ
ZA ĆWICZENIE Z ZAKRESU METRORYTMIKI

KOMISJA W SKŁADZIE:
Prof. Jolanta Machała
Prof. Anna Frączkiewicz - Płaneta
Prof. Katarzyna Stępniewska
Prof. Agnieszka Ryskala
Prof. Kazimierz Pyzik

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

28 stycznia 2014 roku odbył się w naszej szkole Wieczór Improwizacji Fortepianowej pt. "Nasze polskie kolędy". W wieczorze wzięli udział nauczyciele i uczennice Wydziału rytmiki oraz zaproszeni goście. Podczas wieczoru mogliśmy usłyszeć improwizacje i aranżacje w różnych stylach na temat polskich kolęd. Oprócz fortepianu zabrzmiały skrzypce, obój, trąbka, fidel, a także popłynęły "anielskie śpiewy" zespołu wokalnego i szanownej publiczności.

Audycja odbyła się w ciepłej i pełnej życzliwości atmosferze.

Serdeczne podziękowania ślemy:
- Panu prof. Andrzejowi Staszczakowi za uświetnienie wieczoru swoją obecnością i wspaniałymi improwizacjami jazzowymi!
- Rodzicom za ich wspaniałe dzieci!
- Profesorom za opiekę artystyczną i obecność!
- Wszystkim uczniom występującym za zaangażowanie i pełną gotowość w dniu audycji!
- Uczennicom klas I b, II b za oprawę sceniczną!
- Uczennicom klasy V b za fantastyczne słodkości!
- Drogiej publiczności za gorące przyjęcie naszych kolędowych improwizacji!

2 grudnia 2013 r. w Auli naszej szkoły odbyło się Seminarium i Warsztaty Tańca Irlandzkiego dla nauczycieli i uczniów Wydziału Rytmiki. Warsztaty poprowadziła pani Anna Musiał - choreograf Zespołu Tańca Celtyckiego „Comhlan”, członek Royal Scottish Country Dance Society, legitymujący się dyplomem Ministerstwa Kultury i Sztuki uprawniającym do prowadzenia zajęć tanecznych oraz wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu na różnych poziomach zaawansowania.

Podczas zajęć poznałyśmy historię powstania tańców, charakterystyczne cechy tańca i stroju irlandzkiego oraz zasmakowałyśmy prawdziwego irlandzkiego klimatu w tańcu!

Serdecznie dziękujemy pani Annie Musiał za pasję, radość i zaangażowanie, jakie wniosła podczas warsztatów oraz prof. Hortensji Frankowskiej za ogromny wkład w organizację przedsięwzięcia!

Agnieszka Ryskala

7 czerwca 2013 roku w Sali Teatralnej im. Jana Pawła II przy Kościele Świętej Jadwigi Królowej już po raz jedenasty odbył się Koncert Interpretacji Ruchowych Utworów Muzycznych w wykonaniu uczennic Wydziału rytmiki naszej szkoły. Przybyli goście mogli zobaczyć prezentacje wszystkich klas rytmiki. Koncert obfitował w interpretacje przestrzenno - ruchowe do muzyki filmowej kompozytorów polskich, jak i zagranicznych. Nie zabrakło również prezentacji do muzyki klasycznej. Mogliśmy zobaczyć utwory Czajkowskiego, Brahmsa, Granadosa, czy Rachmaninowa. Całość poprowadziła prof. Agnieszka Pacura.

19 kwietnia 2013 roku odbyła się III część egzaminu dyplomowego na Wydziale Rytmiki- Interpretacja Ruchowa Utworu Muzycznego. Dyplomantki zaprezentowały interpretacje ruchowe do muzyki J. Brahmsa, E. Granadosa i S. Rachmaninowa. W interpretacjach gościnnie wystąpiły uczennice z klas IIIb i IVb.

Prezentacje wypadły celująco!!! :)

14 maja 2013 roku w ramach współpracy i integracji z Prywatnym Przedszkolem Artystycznym „Bajkowe Królestwo” zorganizowałyśmy dla dzieci audycję pt.: „Zaczarowane ilustracje muzyczne”. Uczennice klasy II gimnazjum zaprezentowały miniatury pt.: „Metamorfozy kapiącego deszczu”, „Pozytywka”, „Pustynia”, „Katarynka”, „Bajka o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.

Każda z ilustracji opracowana była w inny sposób: „Metamorfozy kapiącego deszczu” wykonane były na fortepianie i skrzypcach. Miniatura „Pozytywka” poprzedzona była prezentacją prawdziwej pozytywki- tańczącej baletnicy. Do ilustracji „Pustynia” zaprosiłyśmy dzieci, które wspólnie nami zatańczyły miniaturę z wykorzystaniem rekwizytu chustki. Jak wygląda katarynka dzieci słuchając zobaczyły na ilustracjach. Natomiast „Bajkę o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” dzieci usłyszały w wykonaniu uczennicy i zobaczyły wyświetlaną na ekranie.

Mali słuchacze przyjęli nas bardzo entuzjastycznie. Spotkanie z przedszkolakami i możliwość grania dla nich dała nam dużo satysfakcji. :)

W ramach cyklu „Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI” 22 kwietnia 2013 odbyła się Audycja o Epoce Klasycyzmu. Tym razem audycja zorganizowana została w formie „Opery” w trzech aktach. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać twórczość klasyków wiedeńskich i zobaczyć interpretacje ruchowe do wybranych utworów J. Haydna, W. A. Mozarta i L. Beethovena. Całość została zakończona zaśpiewaniem „Ody do radości”. W sali można było obejrzeć reprodukcje postaci kompozytorów i najbardziej znanych zabytków z tamtych czasów.

W audycji wystąpiły uczennice klas I b, II b i IV b. Audycję przygotowały i poprowadziły panie Lidia Kućmierz i Agnieszka Pacura.