Fundacja "Zawsze Warto" Stronę zmodyfikowano: 13.11.2017 - 22:54

FUNDACJA ZAWSZE WARTO

Fundacja "Zawsze Warto" to aktywny i codzienny Partner naszej szkoły w wielu przedsięwzięciach. Z zespołem kierującym Fundacją współpracujemy od 2008 roku i mamy takie przekonanie, że współpraca jest owocna. Od samego początku naszych kontaktów nasi uczniowie dają krótkie koncerty muzyczne w ramach Herbaciarni Naukowej, projekcie realizowanym przez Fundację z Polską Akademią Umiejętności. Wspólnie przygotowaliśmy też kilka dużych projektów muzycznych wokół wydarzeń związanych z Panteonem Narodowym, m.in. na jego otwarcie w 2013 roku.

Od wielu lat Fundacja przekazuje też nagrody książkowe dla najlepszych uczniów ,a od roku 2015/2016 Rada Programowa Fundacji ustanowiła też roczne stypendium dla Osobowości Roku, ucznia wybieranego przez Kolegów i Nauczycieli w szkolnym konkursie stypendialnym "Zawsze Warto". Laureatem pierwszego stypendium został Michał KLUZA, uczeń klasy VI.

Fundacja była też w tym roku (2016) organizatorem warsztatów muzycznych pn. "Bel Suono” dla naszych uczniów w Zamku w Grodkowicach, prowadzonych przez pracowników i studentów Akademii Muzycznej w Krakowie.

KONCEPCJA PROGRAMOWA
NIEDZIELNYCH PORANKÓW MUZYCZNYCH
z Fundacją „Zawsze warto”

autor: mgr Maria Zielińska

NIEDZIELNE PORANKI MUZYCZNE to cykl koncertów o charakterze popularno-muzykologicznym, który realizowany będzie w roku szkolnym 2017-2018.
Tegoroczna edycja nosi nazwę: MOWA DŹWIĘKÓW.

Gra naszych uczniów, opatrzona krótkim komentarzem merytorycznym wprowadzi odbiorców do świata muzyki absolutnej - jej bezsłownego języka i znaczeń. Odkryjemy wspólnie specyfikę brzmień i różnorodność barw poszczególnych grup instrumentów. Prześledzimy pozawerbalne komunikaty i zgłębimy ukryte w utworach emocje, które kompozytorzy chcieli przekazać lub też wywołać u odbiorców.
Serdecznie zapraszamy!

Program najbliższego koncertu: www.zawszewarto.pl/muzyczne-poranki-19-11-2017