Fundacja "Zawsze Warto" Stronę zmodyfikowano: 28.03.2017 - 11:29

FUNDACJA ZAWSZE WARTO

Fundacja "Zawsze Warto" to aktywny i codzienny Partner naszej szkoły w wielu przedsięwzięciach. Z zespołem kierującym Fundacją współpracujemy od 2008 roku i mamy takie przekonanie, że współpraca jest owocna. Od samego początku naszych kontaktów nasi uczniowie dają krótkie koncerty muzyczne w ramach Herbaciarni Naukowej, projekcie realizowanym przez Fundację z Polską Akademią Umiejętności. Wspólnie przygotowaliśmy też kilka dużych projektów muzycznych wokół wydarzeń związanych z Panteonem Narodowym, m.in. na jego otwarcie w 2013 roku.

Od wielu lat Fundacja przekazuje też nagrody książkowe dla najlepszych uczniów ,a od roku 2015/2016 Rada Programowa Fundacji ustanowiła też roczne stypendium dla Osobowości Roku, ucznia wybieranego przez Kolegów i Nauczycieli w szkolnym konkursie stypendialnym "Zawsze Warto". Laureatem pierwszego stypendium został Michał KLUZA, uczeń klasy VI.

Fundacja była też w tym roku (2016) organizatorem warsztatów muzycznych pn. "Bel Suono” dla naszych uczniów w Zamku w Grodkowicach, prowadzonych przez pracowników i studentów Akademii Muzycznej w Krakowie.