ogólnopolski konkurs kompozytorski z okazji światowych dni młodzieży w Krakowie Stronę zmodyfikowano: 17.03.2016 - 12:06

wersja do druku
regulamin
karta zgłoszenia

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KOMPOZYTORSKI
Z OKAZJI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY
Beati misericordes quia ipsi misericordiam consequentur (Mt 5,7)
Kraków 2014 - 2015
POD PATRONATEM HONOROWYM
Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza
Metropolity Krakowskiego

W związku z obchodami Światowych Dni Młodzieży, które odbywać będą się w Krakowie w roku 2016 oraz z okazji planowanej na ten okres wizyty w naszym mieście Ojca Świętego Papieża Franciszka Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina ogłasza Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski inspirowany przesłaniem Światowych Dni Młodzieży: Beati misericordes quia ipsi misericordiam consequentur (Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią - Mt 5,7).

Pragniemy przyłączyć się do uświetnienia tych Dni - jako mieszkańcy miasta, w którym odbędzie się wielkie święto młodzieży oraz jako placówka głęboko zaangażowana w sferze edukacji muzycznej. Czujemy się zaszczyceni i zobowiązani do podjęcia dodatkowych działań edukacyjnych wyzwalających kreatywność adeptów szkół muzycznych oraz promujących ich twórczość. Przedsięwzięcie to może stać się zarówno wyjątkową okazją do zainteresowania młodych artystów społecznym przesłaniem Światowych Dni, jak i stanowić dla nich szczególnego rodzaju wyzwanie kompozytorskie. Konkurs będzie adresowany wyłącznie do uczniów szkół muzycznych II stopnia reprezentujących krajowe ośrodki edukacji artystycznej.

Patronat nad Konkursem objął Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, zaś w gronie jurorów zasiądą, reprezentujący środowiska akademickie, wybitni kompozytorzy i znawcy muzyki współczesnej. Nagrodzone w Konkursie utwory zostaną wykonane podczas okolicznościowych koncertów zorganizowanych przez naszą szkołę, które stanowić będą wkład społeczności młodych twórców w przygotowanie i obchody Światowych Dni.

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz w liście do Pani Dyrektor Elżbiety Marczyk m.in. Napisał:

"Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg konkursu kompozytorskiego organizowanego przez POSM II st. im. Fryderyka Chopina w związku z obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, życzę Bożego błogosławieństwa a biorącym w nim udział Młodym Muzykom wielu sukcesów i bogatych wrażeń artystycznych. Niech piękno muzyki przybliża wszystkich do Boga, który jest jego prawdziwym źródłem."

Do pobrania:
- regulamin konkursu
- karta zgłoszeniowa

Zapraszamy wszystkich młodych twórców do wzięcia udziału w konkursie!