świąteczna paczka 2009 - koordynator: p. A. Musiał, s. Urszula

Świąteczna akcja charytatywna

Klasa IIa uczestniczyła w tym roku w akcji "Świąteczna paczka" organizowanej przez Stowarzyszenie "Wiosna", której patronuje ksiądz Jacek Strączek. Ideą tego stowarzyszenia jest pomoc ludziom najuboższym, a właściwie rodzinom najuboższym.

Cała klasa zaangażowała się w zbiórkę. W sumie zebrano 6 pudeł darów dla jednej, konkretnej rodziny, z których zrobiono jedną wielką paczkę. Całą akcję nadzorowały s. Urszula i wychowawczyni klasy, p. A. Musiał.

Uczniowie otrzymali później podziękowania od stowarzyszenia za udział w akcji.

Inna klasa - IIb - nawiązała współpracę ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, przy ul. Rybnej w Krakowie. Zebrano sporo karmy dla zwierząt, a przede wszystkim dużo kocy i kołder, które okazały się bardzo przydatne w okresie zimowym. Rodzice zaangażowali się w dostarczenie zebranych artykułów do schroniska. Ta akcja przebiegała pod opieką wychowawczyni klasy IIb Jolanty Machały.

Spróbujmy znów wszyscy pomóc innym stworzyć niezapomniane święta

Lista rodzin dostępna jest na stronie internetowej stowarzyszenia

Osoby czy klasy, które chcą się zaangażować w akcję prosimy o kontakt z p. A. Musiał lub s. Urszulą.