niedzielne poranki muzyczne z Fundacją "Zawsze warto" Stronę zmodyfikowano: 13.11.2017 - 22:54

Poranek na Radziwiłłowskiej

W niedzielne przedpołudnie 22 października zainaugurowaliśmy cykl otwartych koncertów realizowanych przez Fundacją wspólnie z Państwową Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną II st. im. F.Chopina w Krakowie.

Ideą przewodnią tegorocznej edycji jest „MOWA DŹWIĘKÓW”. Grę uczniów krótkim komentarzem ogólno-muzycznym opatrzyła Maria Zielińska przybliżając słuchaczom bogactwo barw i ukrytych znaczeń, którymi przemawia muzyka.

Recital akordeonowo-klarnetowy, dzięki umiejętnościom i wrażliwości młodych muzyków: Krzysztofa Madydy i Karola Kinala, nie tylko ukazał zróżnicowaną paletę kolorystyczną aerofonów lecz również ogromne możliwości wyrazowe drzemiące w tych instrumentach.

Muzycznie, absolutny sukces. Chylimy czoło.

Publiczność niech żałuje, że koncert przeoczyła.

Na następny muzyczny poranek zapraszamy 19 listopada!

KONCEPCJA PROGRAMOWA
NIEDZIELNYCH PORANKÓW MUZYCZNYCH
z Fundacją „Zawsze warto”

autor: mgr Maria Zielińska

NIEDZIELNE PORANKI MUZYCZNE to cykl koncertów o charakterze popularno-muzykologicznym, który realizowany będzie w roku szkolnym 2017-2018.
Tegoroczna edycja nosi nazwę: MOWA DŹWIĘKÓW.

Gra naszych uczniów, opatrzona krótkim komentarzem merytorycznym wprowadzi odbiorców do świata muzyki absolutnej - jej bezsłownego języka i znaczeń. Odkryjemy wspólnie specyfikę brzmień i różnorodność barw poszczególnych grup instrumentów. Prześledzimy pozawerbalne komunikaty i zgłębimy ukryte w utworach emocje, które kompozytorzy chcieli przekazać lub też wywołać u odbiorców.
Serdecznie zapraszamy!

własność intelektualna: mgr Maria Zielińska