konkurs pianistyczny im. I. Rolanowskiej - 2015 r. Stronę zmodyfikowano: 07.12.2016 - 20:49

Regulamin IX Konkursu Pianistycznego im. Ireny Rolanowskiej 2 - 3 XII 2016 r.

1. IX Konkurs Pianistyczny im. Ireny Rolanowskiej organizowany jest przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Krakowie. Współorganizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Pro Musica Humana.

2. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas V - VI szkół muzycznych I st. lub ogólnokształcących szkół muzycznych I st. oraz klas I - VI szkół muzycznych II st. lub ogólnokształcących szkół muzycznych II st. w makroregionie Krakowskim. Uczniowie młodsi mogą brać udział w konkursie pod warunkiem realizacji programu grupy wiekowo wyższej.

3. Szkołę może reprezentować dowolna liczba uczniów.

4. Warunkiem zakwalifikowania do Konkursu jest przesłanie karty zgłoszeniowej oraz wpłata w wysokości 60 zł. na konto:

Stowarzyszenie PRO MUSICA HUMANA
ul. Basztowa 6,

Bank PKO SA: 11 1240 4533 1111 0010 4669 5421
tytuł przelewu "darowizna"

5. W przypadku rezygnacji z udziału w Konkursie opłata nie podlega zwrotowi.

6. Zgłoszenia wraz z dowodem wpłaty prosimy przesyłać do 21 XI 2016 r. na adres:

Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st.
im. F. Chopina
ul. Basztowa 6,

7. Konkurs jest jednoetapowy i otwarty dla publiczności.

8. Uczestnicy wystąpią w trzech grupach wiekowych:

• I gr. klasy V, VI st. I (5 - 6 rok nauki gry na fortepianie)
  • II gr. klasy I, II, III st. II (7 - 9 rok nauki gry na fortepianie)
  • III gr. klasy IV, V, VI st. II (10 - 12 rok nauki gry na fortepianie)

9. Przesłuchania odbywać się będą w dniach 2 - 3 XII 2016 r. w Auli im. I. Rolanowskiej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. Szczegółowy harmonogram zostanie przesłany szkołom do 28 XI 2016 r.

10. Uczestnicy podczas przesłuchań wystąpią w kolejności alfabetycznej (od litery A).

11. Przesłuchania konkursowe ocenia Jury powołane przez organizatora. Obrady Jury są tajne a decyzje niepodważalne.

12. Dla laureatów przewidywane są nagrody i wyróżnienia.

13. Jury może przyznać Grand Prix dla indywidualności Konkursu.

14. Nagrodzeni uczestnicy zobowiązani są do wystąpienia na Koncercie Laureatów z programem ustalonym przez Jury.

15. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich nauczyciele otrzymują dyplomy uczestnictwa.

16. Uczestnicy przyjeżdżają i przebywają w czasie konkursu na własny koszt.

17. Z powodów obiektywnych mogą ulec zmianie terminy rozpoczęcia i zakończenia konkursu.

18. Szczegółowe informacje będą udostępnione na stronie internetowej szkoły - www.szkolamuzyczna.os.pl - w aktualnościach oraz na stronie sekcji klawiszowej.

19. Wszelkie zapytania prosimy kierować do p. Bożeny Dobrowolskiej (kontakt e-mail: bomatean54@op.pl lub poprzez numer telefonu do szkoły: 12 422 20 23) – koordynatora konkursu.

Grupa I (klasy V - VI, I st)

1. Sonatina lub allegro sonatowe
  2. Utwór wirtuozowski
  3. Utwór kantylenowy