Szanowni Państwo
informujemy, iż w związku z rozwojem rządowej platformy usług e-administracji - gov.pl, niniejsza strona zaprzestaje publikacji nowych treści.
Od dnia 5 maja 2022 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej szkoły publikowane będą pod adresem
www.gov.pl/posmkrakow.

Dotychczasowa strona dostępna pod adresem www.szkolamuzyczna.os.pl będzie aktywna jako wersja archiwalna do końca roku 2022, następnie ww. adres będzie przekierowywał użytkowników na nową stronę na portalu gov.pl.

Portal gov.pl jest głównym serwisem polskiego rządu, w którym w jednym miejscu można znaleźć informacje na temat ministerstw i wielu innych instytucji publicznych. Wszystkie zbudowane są w tym samym wysokim standardzie spełniającym wymogi bezpieczeństwa i dostępności cyfrowej.

Serwis www.gov.pl/posmkrakow od dnia 5 maja 2022 r. pełni również funkcję
Biuletynu Informacji Publicznej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie.

aktualności Dzisiaj jest: 25-09-2022 r. WAKACJE !!!

Odpowiadając na oczekiwania społeczności szkolnej w zakresie rozwoju kultury komunikacji w naszym środowisku przystąpiliśmy do współpracy z firmą SIG Sp. z o.o. Jej efektem jest program rozwojowy obejmujący cykl warsztatów dla nauczycieli i uczniów oparty o metodologię Ról zespołowych - Belbina®. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych placówek edukacyjnych w Polsce, które podjęły się systemowych rozwiązań w zakresie kultury komunikacji.

SIG o współpracy z POSM:
- rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu
- współpraca SIG z Państwową Szkołą Muzyczną

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/posm/public_html/cuten/core/security.php on line 204

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/posm/public_html/cuten/core/security.php on line 236

Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie

Jury w składzie:
prof. dr hab. Mariola Cieniawa – Puchała (przewodnicząca Jury – Akademia Muzyczna w Krakowie)
dr Joanna Galon – Frant (Akademia Muzyczna w Katowicach)
dr hab. Piotr Machnik (Akademia Muzyczna w Krakowie)

Po przesłuchaniu 29 uczestników w trzech kategoriach wiekowych Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Dodano 2021. 02. 28; 13:28

Dodano 2021. 02. 27; 12:28

Rekrutacja na rok szkolny 2021 / 2022

Informujemy, że uległy zmianie zasady rekrutacji do naszej szkoły
na nowy rok szkolny 2021 / 22.
Szczegóły dostępne w dziale rekrutacja zakładka "rekrutacja"
na stronie szkolnej.

Dodano 2021. 02. 24; 22:28

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji online KONTEKSTY edukacji pianistycznej - IMPROWIZACJA organizowanej w ramach II Krakowskiego Festiwalu Młodych Pianistów. Konferencja odbędzie się 5 marca 2021 r. (piątek) w godz. 10:00 -14:00 za pomocą platformy ZOOM WEBINAR.

WYKŁADOWCY:
prof. dr hab. Gabriela Szendzielorz- Jungiewicz Muzyka współczesna- kreacja, improwizacja
dr Julia Kaleńska - Psychologia muzyki: trening mentalny i improwizacja - dwie drogi do oswajania lęku scenicznego
Anna Miernik - Metoda Suzuki - prezentacja podstawowych założeń i filozofii. Czy jest możliwa improwizacja?
Waldemar Król - Ekspresja dziecięcej wyobraźni. Od swobodnej improwizacji do pierwszych kompozycji

Po każdym wykładzie przewidziana jest krótka dyskusja. Konferencję koordynuje dr hab. Piotr Różański oraz dr hab. Milena Kędra (Akademia Muzyczna im. K. Pendereckiego w Krakowie, POSM II st. im Chopina w Krakowie)

Rejestracja jest możliwa tylko za pomocą formularza google - LINK

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY - uczestnicy otrzymają odpowiednie zaświadczenia przesłane w formie pdf na podany w formularzu adres mailowy. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do 26 lutego, ale decyduje kolejność zgłoszeń - serdecznie zapraszamy!

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: krakowskifestiwal@gmail.com

Dodano 2021. 02. 08; 17:28

Fundacja „Zawsze Warto” ogłasza drugą edycję konkursu grantowego dla uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie.

Termin składania wniosków: 30 stycznia 2021.

Kwota przeznaczona do rozdziału: 1000,00 PLN.

Minimalna kwota dofinansowania 300,00 PLN maksymalna 1000,00 PLN.

Środki pozyskane w konkursie mogą być przeznaczone na każdy uzasadniony wydatek związany z realizacją projektu poza kosztami osobowymi.

Środki od sponsorów, darczyńców (wkład własny) mogą być wydane na dowolny, uzasadniony merytorycznie i organizacyjnie cel w ramach realizowanego projektu, w tym koszty osobowe, nagrody finansowe.

Wkład finansowy własny wnioskującego / wnioskujących: nie mniej niż 20% wartości projektu.

Termin realizacji projektu: koniec listopada 2021.

Termin rozliczenia projektu: 15 grudnia 2021.

Wnioski należy składać w formie elektronicznej na adres: biuro@zawszewarto.pl

Kapituła Konkursu:
Adam Radzikowski – Przewodniczący Rady Programowej Fundacji „Zawsze Warto”
Marek Wasiak – Prezes Zarządu Fundacji „Zawsze Warto”
Ewa Rosicka – Wiceprezes Fundacji „Zawsze Warto”
Elżbieta Marczyk – Dyrektor POSM II st. im. F.Chopina w Krakowie

Ogłoszenie wyników konkursu: 15 lutego 2021.

Wniosek do pobrania: wersja WORD lub PDF.

Dodano 2020. 12. 19; 21:31

<< wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej >>