aktualności Dzisiaj jest: 03-06-2020 r. - do wakacji zostało tylko 23 dni !

Odpowiadając na oczekiwania społeczności szkolnej w zakresie rozwoju kultury komunikacji w naszym środowisku przystąpiliśmy do współpracy z firmą SIG Sp. z o.o. Jej efektem jest program rozwojowy obejmujący cykl warsztatów dla nauczycieli i uczniów oparty o metodologię Ról zespołowych - Belbina®. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych placówek edukacyjnych w Polsce, które podjęły się systemowych rozwiązań w zakresie kultury komunikacji.

SIG o współpracy z POSM:
- rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu
- współpraca SIG z Państwową Szkołą Muzyczną

W dniach 21-25 stycznia 2020 r. będziemy gościć młodzież i nauczycieli z Königin-Katharina-Stift-Gymnasium Stuttgart. Uczniowie POSM II st. im. F. Chopina wspólnie z niemieckimi przyjaciółmi wezmą udział w dwóch równoległych projektach. Warsztatom poświęconym fenomenowi Europy, jako wspólnocie historii i wspólnocie wartości (ten projekt będzie miał swoją kontynuacje w Stuttgarcie w październiku 2020) towarzyszyć będą warsztaty orkiestrowo-chóralne. W piątek 24 stycznia 2020 o godz. 19.00 w kościele Św. Stanisława Kostki na Dębikach odbędzie się wspólny koncert muzyków niemieckich i polskich.

Dodano 2020. 01. 15; 20:31

Szanowni Państwo

W imieniu Dyrekcji obu partnerskich szkół oraz koordynatorów projektu Music to life chcemy wyrazić ogromną wdzięczność Rodzicom naszych uczniów, którzy zaprosili do swoich domów młodych Słoweńców. Państwa pomoc i włączanie się w organizację pobytu grup młodzieżowych w naszej Szkole może być znakomitym przyczynkiem do rozwoju idei wymian i projektów międzynarodowych.

Bardzo Państwu dziękujemy.

Dodano 2019. 10. 30; 21:31

Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
za osiągnięcia artystyczne - rok szkolny 2018/2019
otrzymali następujący uczniowie POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie:

Mikołaj Adamczak – wiolonczela
Wiktoria Białostocka – skrzypce
Zofia Guzik – skrzypce
Alicja Pustuła – skrzypce
Martyna Włodarczyk – fortepian
Hanna Zalewska – organy

Serdecznie GRATULUJEMY !!!!

Dodano 2019. 10. 22; 00:31

Akcja Czyste Tatry

Tradycją naszej szkoły jest aktywny udział młodzieży w akcji Czyste Tatry - w tym roku nasz udział ma już charakter Wolontariatu. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 września 2019 r. na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w Dolinie Kościeliskiej (jesteśmy jedyną szkołą spoza Gminy Zakopane, która otrzymała ten zaszczyt.

Uczniom zostanie wydany dokument potwierdzający aktywny udział w Akcji Wolontariatu (dodatkowe punkty przy egzaminie do liceum).

Dodano 2019. 09. 29; 21:30

Informujemy, że XII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny
im. Ireny Rolanowskiej odbędzie się w dniach 28 lutego - 1 marca 2020 r.

Dodano 2019. 09. 08; 20:30

<< wstecz 1 2 3 4 dalej >>