aktualności Dzisiaj jest: 18-01-2022 r. - do wakacji zostało tylko 157 dni !

Odpowiadając na oczekiwania społeczności szkolnej w zakresie rozwoju kultury komunikacji w naszym środowisku przystąpiliśmy do współpracy z firmą SIG Sp. z o.o. Jej efektem jest program rozwojowy obejmujący cykl warsztatów dla nauczycieli i uczniów oparty o metodologię Ról zespołowych - Belbina®. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych placówek edukacyjnych w Polsce, które podjęły się systemowych rozwiązań w zakresie kultury komunikacji.

SIG o współpracy z POSM:
- rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu
- współpraca SIG z Państwową Szkołą Muzyczną

Fundacja „Zawsze Warto” ogłasza drugą edycję konkursu grantowego dla uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie.

Termin składania wniosków: 30 stycznia 2021.

Kwota przeznaczona do rozdziału: 1000,00 PLN.

Minimalna kwota dofinansowania 300,00 PLN maksymalna 1000,00 PLN.

Środki pozyskane w konkursie mogą być przeznaczone na każdy uzasadniony wydatek związany z realizacją projektu poza kosztami osobowymi.

Środki od sponsorów, darczyńców (wkład własny) mogą być wydane na dowolny, uzasadniony merytorycznie i organizacyjnie cel w ramach realizowanego projektu, w tym koszty osobowe, nagrody finansowe.

Wkład finansowy własny wnioskującego / wnioskujących: nie mniej niż 20% wartości projektu.

Termin realizacji projektu: koniec listopada 2021.

Termin rozliczenia projektu: 15 grudnia 2021.

Wnioski należy składać w formie elektronicznej na adres: biuro@zawszewarto.pl

Kapituła Konkursu:
Adam Radzikowski – Przewodniczący Rady Programowej Fundacji „Zawsze Warto”
Marek Wasiak – Prezes Zarządu Fundacji „Zawsze Warto”
Ewa Rosicka – Wiceprezes Fundacji „Zawsze Warto”
Elżbieta Marczyk – Dyrektor POSM II st. im. F.Chopina w Krakowie

Ogłoszenie wyników konkursu: 15 lutego 2021.

Wniosek do pobrania: wersja WORD lub PDF.

Dodano 2020. 12. 19; 21:31

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pedagodzy

W związku z rozszerzanymi przez władze obostrzeniami związanymi z pandemią wprowadzamy w naszej szkole od dnia 26.10.2020 nauczanie zdalne w zakresie wszystkich przedmiotów.

Wyjątkiem są lekcje przedmiotu głównego w następujących specjalnościach, z uwagi na konieczny dostęp do instrumentów w szkole:
- klawesyn
- kontrabas
- organy
- harfa
- perkusja
- rytmika
W przypadku tych specjalności udział w lekcjach w formie stacjonarnej uzależniony jest od decyzji Uczniów i Rodziców. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontaktowanie się z właściwymi Pedagogami.

W przypadku Uczniów pozostałych specjalności planujemy zorganizowanie konsultacji z Nauczycielami przedmiotu głównego. Będą się one odbywać w cyklach co trzytygodniowych począwszy od 9.11.2020. Z uwagi na zmieniającą się sytuację zasady organizacji tych zajęć zostaną podane w najbliższym czasie. Za skoordynowanie harmonogramu tych konsultacji w poszczególnych klasach instrumentalnych będą odpowiedzialni właściwi Kierownicy Sekcji.

Bardzo proszę o ostrożność, chronienie siebie i najbliższych.

Życzę zdrowia, cierpliwości, i nadziei na szybkie spotkanie.

Elżbieta Marczyk

Dodano 2020. 10. 24; 19:31

Szanowni Państwo

Zapraszamy Państwa Uczniów i Pedagogów do wzięcia udziału w unikatowym wydarzeniu dedykowanym szkołom I stopnia - I Krakowskim Konkursie Organowym dla Najmłodszych, który jest adresowany do uczniów szkół muzycznych I st.:
- klas III i IV czteroletniego cyklu nauczania (którzy nie ukończyli 18 roku życia) oraz
- klas V – VI sześcioletniego cyklu nauczania.

Konkurs uzupełnią atrakcyjne wydarzenia towarzyszące - recital organowy jednego z Jurorów oraz warsztaty organowe.

Zapraszamy w marcu do Krakowa!

Odwiedzajcie stronę konkursu!
Krakowski-Konkurs-Organowy-dla-Najmłodszych

Lajkujcie aktywność szkolnego Koła Organistów!
MiłośnicyLiteraturyOrganowej

Dodano 2020. 10. 06; 21:31

Z muzyką w życie - Z glasbo v življenje

Dodano 2020. 09. 10; 23:30

Ubezpieczenia szkolne

W roku szkolnym 2020 / 2021 zmieniają się zasady ubezpieczania uczniów i pracowników szkoły - prosimy o zapoznanie się aktualną dokumentacją.

Dodano 2020. 07. 20; 12:31

<< wstecz 1 2 3 4 5 6 dalej >>