aktualności Dzisiaj jest: 03-06-2020 r. - do wakacji zostało tylko 23 dni !

Odpowiadając na oczekiwania społeczności szkolnej w zakresie rozwoju kultury komunikacji w naszym środowisku przystąpiliśmy do współpracy z firmą SIG Sp. z o.o. Jej efektem jest program rozwojowy obejmujący cykl warsztatów dla nauczycieli i uczniów oparty o metodologię Ról zespołowych - Belbina®. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych placówek edukacyjnych w Polsce, które podjęły się systemowych rozwiązań w zakresie kultury komunikacji.

SIG o współpracy z POSM:
- rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu
- współpraca SIG z Państwową Szkołą Muzyczną

WAŻNE INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Rodzic / Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
7. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami. Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia.
8. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
9. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
10. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
11. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego).
12. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
     1) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
     2) wychodzi do toalety
     3) podchodzi do niego egzaminator, aby ocenić rezultat pośredni
     4) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
13. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa, muszą przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej.
Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później niż do 29 maja 2020 r.
14. Zdający nie mogą przebywać w sali egzaminacyjnej podczas przerw między poszczególnymi zakresami, sesjami lub zmianami egzaminu, ze względu na konieczność przeprowadzenia dezynfekcji tych miejsc.
15. W przypadku egzaminu z przedmiotów, na którym dozwolone jest korzystanie przez grupę zdających z np. jednego słownika, należy pamiętać o konieczności korzystania z płynu dezynfekującego przed skorzystaniem z danego materiału egzaminacyjnego.
16. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. W tym celu zostaje ustalona ścisła kolejność wejścia na podwórko szkolne / do szkoły i na salę egzaminacyjną:
     od godz. 8.15 do 8.25 – klasa VIA
     od godz. 8.25 do 8.35 – klasa VIB
     od godz. 8.35 do 8.45 – klasa VIC
17. Uczniowie nie korzystają z szatni. Zostawiają wszystko, czego nie można wnieść na salę egzaminacyjną (okrycia wierzchnie, torby, telefony itp.) w wyznaczonych do tego miejscach wskazanych przez nauczyciela.
18. Wyjście z egzaminu odbywa się również w odstępach czasowych regulowanych przez nauczyciela.
19. Zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu.
20. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

Dodano 2020. 05. 22; 23:31