aktualności Dzisiaj jest: 12-12-2017 r. - do wakacji zostało tylko 192 dni !

Nowości na stronie:

♫ - na szkolnym kanale YouTube są już dostępne filmy z ostatnich koncertów oraz (już wkrótce) przedstawienie z okazji Święta Niepodległości
♫ - rekrutacja na rok szkolny 2018/19

Nasza szkoła zakupiła fabrycznie nowy fortepian koncertowy klasy mistrzowskiej. Yamaha CFX PE już stoi w naszej auli. Zakup był współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury - Infrastruktura szkolnictwa artystycznego: zadanie pod nazwą "Nowy fortepian dla utalentowanych młodych pianistów" - 2016 r.

Dodano 30 Jun 2016

Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego

Informacja o projekcie

Zamierzenie inwestycyjne, którego beneficjentem jest MKiDN, realizowane będzie jako projekt systemowy w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, Priorytet IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013”.

U genezy projektu leży realizacja przez resort strategicznego działania, jakim jest zapewnienie optymalnych warunków dla procesu kształcenia artystycznego poprzez modernizację infrastruktury szkół artystycznych w Polsce. Zostanie nim objętych 218 budynków należących do 156 szkół artystycznych z terenu całego kraju ( 136 szkół muzycznych, 16 szkół plastycznych, 2 szkoły baletowe i 2 studia pomaturalne). Stanowi to 63% placówek podległych MKiDN.

Przedmiotem pierwszego etapu projektu, którego realizacja potrwa do grudnia 2015 r., jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Planowany koszt całkowity wynosi 20,7 mln zł, a dofinansowanie UE – 17,6 mln zł.

Drugi etap ( lata 2016-2020) to właściwa realizacja robót, projekt systemowy, planowany do realizacji w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”. Koszt części inwestycyjnej obejmującej termomodernizację budynków to ok. 350 mln zł.

Projekt, którego beneficjentem jest MKiDN, realizowany będzie w ramach priorytetu POIiŚ, dla którego Instytucją Wdrażającą jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

MKiDN - termomodernizacja szkół artystycznych

CEA - termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego

Dodano 05 Jul 2015

<< wstecz 1 2 3 4 dalej >>