aktualności Dzisiaj jest: 25-09-2018 r. - do wakacji zostało tylko 269 dni !

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
Informuję, że:

1) Administratorem danych osobowych jest Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F.Chopina z siedzibą w Krakowie przy ul. Basztowej 6, reprezentowana przez Dyrektora Szkoły.

2) Inspektorem Ochrony Danych w Szkole jest Agnieszka Wojtaszek, e-mail: iod@szkolamuzyczna.os.pl, telefon: 12/ 422-20-23 w.26.

3) Dane osobowe, przetwarzane są w celu realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa, w odniesieniu do uczniów są to m.in. ustawy: o systemie oświaty, o systemie informacji oświatowej; w odniesieniu do pracowników są to m.in. ustawy: karta nauczyciela, kodeks pracy oraz akty wykonawcze do tych przepisów.

4) Dane osobowe mogą być udostępniane i przekazywane innym podmiotom realizującym zadania na zlecenie lub w imieniu Administratora Danych Osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa.

5) Dane osobowe są przechowywane przez okres wynikający z odrębnych przepisów (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. 2011 nr 14 poz. 67).

6) Osobie której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści przekazanych danych oraz ich poprawienia lub uzupełnienia.

7) Osobie której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego ds. ochrony danych osobowych w przypadku zastrzeżeń co do sposobu i celu przetwarzania jej danych osobowych.

8) Podanie Administratorowi danych osobowych jest wymogiem ustawowym. Odmowa podania danych, podanie nieprawdziwych lub niepełnych danych, może narazić osobę które dane dotyczą na odpowiedzialność karną.

9) Administrator danych osobowych, może przetwarzać dane osobowe uzyskane na podstawie dobrowolnej zgody osoby, której dane dotyczą lub opiekuna prawnego, w celach realizacji zadań nie związanych bezpośrednio z procesem nauczania.

10) Osobie która wyraziła zgodę na przetwarzanie danych osobowych, poza uprawnieniami wynikającymi z przepisów prawa przysługuje prawo do:
     a) wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania,
     b) cofnięcia zgody (cofnięcie zgody nie ma wpływu na przetwarzanie które miało miejsce do momentu wycofania zgody),
     c) żądania ograniczenia przetwarzania,
     d) usunięcia danych osobowych.

11) Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Dodano 2018. 08. 28; 13:31