Szanowni Państwo

W niedzielę 13.05 o 1800 rozpocznie się galowy koncert w Filharmonii w Lublanie.

Wystąpi nasza orkiestra symfoniczna przygotowana przez prof. M. Kolaskę, grupa filharmoników słoweńskich oraz chóry Instytutu Św. Stanisława w Lublanie - wykonają Te Deum A. Brucknera w ramach uroczystości jubileuszowych Instytutu. Bilety na koncert w całości zostały wyprzedane!

Transmisja na żywo rozpocznie się w niedzielę 13.05 o 1745 pod takim adresem: www.facebook.com/Skofijska.

Proszę, udostępniajcie to na FB.

Transmisja została przygotowana przez uczniów Instytutu w ramach zajęć z multimediów we współpracy z lokalnym radiem.

Zachęcajcie do komentowania tego wydarzenia.

Miłego odbioru i pozdrowienia ze Słowenii!

Dodano 11 May 2018

We wtorek 33 osobowa grupa naszych uczniów i nauczycieli wyruszyła do Słowenii. W ciągu 5 kolejnych dni wezmą udział w warsztatach orkiestrowych, koncertach oraz programie integracyjnym przygotowanym przez młodzież z zaprzyjaźnionego Instytutu Św. Stanisława w Lublanie. W niedzielę 13 maja zagrają Te Deum A. Brucknera w najważniejszej sali koncertowej Słowenii w ramach uroczystości jubileuszowych Instytutu.
Trzymamy kciuki!

Dodano 09 May 2018

Dodano 24 Feb 2018

Dodano 24 Jun 2017

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zakupu płyty CD, na której umieszczone są zdjęcia z wszystkich uroczystości 70 – lecia Jubileuszu szkoły.
Płyty dostępne są w sekretariacie szkoły.
Koszt 10zł

Dodano 13 Jan 2017

Nasza szkoła zakupiła 3 sztuki kotłów koncertowych oraz zestaw 5 pokrowców na kotły. Zakup był współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego: zadanie pod nazwą "Nowe kotły dla utalentowanych młodych perkusistów" - 2017 r.

Dodano 12 Jan 2017

Nasza szkoła zakupiła fabrycznie nowy fortepian koncertowy klasy mistrzowskiej. Yamaha CFX PE już stoi w naszej auli. Zakup był współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury - Infrastruktura szkolnictwa artystycznego: zadanie pod nazwą "Nowy fortepian dla utalentowanych młodych pianistów" - 2016 r.

Dodano 30 Jun 2016

Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego

Informacja o projekcie

Zamierzenie inwestycyjne, którego beneficjentem jest MKiDN, realizowane będzie jako projekt systemowy w ramach działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej”, Priorytet IX „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2007-2013”.

U genezy projektu leży realizacja przez resort strategicznego działania, jakim jest zapewnienie optymalnych warunków dla procesu kształcenia artystycznego poprzez modernizację infrastruktury szkół artystycznych w Polsce. Zostanie nim objętych 218 budynków należących do 156 szkół artystycznych z terenu całego kraju ( 136 szkół muzycznych, 16 szkół plastycznych, 2 szkoły baletowe i 2 studia pomaturalne). Stanowi to 63% placówek podległych MKiDN.

Przedmiotem pierwszego etapu projektu, którego realizacja potrwa do grudnia 2015 r., jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Planowany koszt całkowity wynosi 20,7 mln zł, a dofinansowanie UE – 17,6 mln zł.

Drugi etap ( lata 2016-2020) to właściwa realizacja robót, projekt systemowy, planowany do realizacji w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”. Koszt części inwestycyjnej obejmującej termomodernizację budynków to ok. 350 mln zł.

Projekt, którego beneficjentem jest MKiDN, realizowany będzie w ramach priorytetu POIiŚ, dla którego Instytucją Wdrażającą jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

MKiDN - termomodernizacja szkół artystycznych

CEA - termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego

Dodano 05 Jul 2015